Hakkımızda

  • Dental Fitment (Dental Furniture) Nedir?

Kelime olarak Diş Hekimliği Techizatı (Diş Hekimliği Mobilyaları) anlamına gelmektedir.
  • Dental Fitment (Dental Furniture) Ne Üretir?

Dental Fitment ( Dental Furniture ) Olarak Diş Hekimlerinin Kliniklerinde ihtiyacı olan cihaz, ekipman ve klinik mobilyalarının üretimini yapmaktadır.
  • Dental Fitment ( Dental Furniture) Ürünleri Nelerdir?

Diş Ünitleri, Çocuklar İçin Diş Ünitleri, Klinik Dolap Sistemleri, Klinik Sterilizasyon Odaları Dolap Sistemleri, Hastane Klinik Dolap Sistemleri, Dental Laboratuvar Teknisyen Masaları, Laboratuvar Dolap ve Masa Sistemleri, Diş Hekimliği Fakülteleri Preklinik Sınıfları Fantom Simülasyon Eğitim Masa Sistemleri ve bu cihazların yedek parçalarının projelendirilmesini, imalatını, montajını ve montaj sonrası teknik destek hizmetlerini yapmaktadır.
  • Dental Fitment ( Dental Furniture ) Üretimini Nerede Yapmaktadır?

Dental Fitment ( Dental Furniture ) Ürünlerin İmalatını Ankara Türkiye'deki  Fabrikasında Yapmaktadır.

  

Diş hekimlerinin görüş ve önerileri dikkate alınarak yenilikçi, yüksek teknoloji ve yüksek güvenlikli, kaliteli ve kullanım açısından daha ergonomik diş ünitleri üretebilmeyi amaçlamaktayız. Ayrıca Diş ünitlerinin yanısıra, yine bir diş kliniğinde bulunması zaruri olan Klinik  Dolaplarının standart ölçülerinde ve fiziki bölgede istenilen ölçü, özel tasarımlarla konsepte uygun üretimler yapmaktayız.  Diş laboratuarları teknisyenlerin çalışmaları için gerekli olan diş teknisyeni çalışma masalarının imalatını da yapmaktayız. Son yıllarda yaptığımız çalışmalar, bu masalarla ilgili yaptığımız yenilikler, fuar ve tanıtım organizasyonlarında oldukça başarılı bir ivme kazanmıştır. Yurt dışı ve yurt içinden alınan siparişlerde bunun göstergesi olmuştur. Bunun yanısıra diş hekimliği üniversitelerinde diş hekimliği öğrencilerinin eğitimleri sırasında kullanılan dental fantom eğitim simülasyon sınıfları ve preklinik sınıfları masa ve ekipmanlarının imalatı da firmamız tarafından yapılmaktadır. Türkiyede bulunan ve fantom simülasyon sınıfına sahip olan diş hekimliği fakültelerinin yüzde 80 den fazlası bizim imalatımızdır. Ayrıca ülkemiz dışında bulunan diş hekimliği fakültelerinde de fantom eğitim simülasyon sınıfları ve preklinik sınıfları projelerimizde mevcuttur.  Bu üniversitelerden bazıları;

Makedonya Avrupa Üniversitesi

Libya Misurata Üniversitesi

Irak Erbil Işık Üniversitesi

KKTC Yakındoğu Üniversitesi

 

          Geliştirmekte olduğumuz yeni model diş ünitlerinin imalatı ve satışa sunulması konusunda çalışmalar devam etmektedir. Bu çalışmalar askılı sistem diş ünitleri ve kamçı kollu diş ünitleri şeklindedir. Bu çalışmaları yaparken ekonomik olması, ergonomik diş ünitleri ve yüksek kalitede diş ünitleri üretimi konusuna dikkat edilmektedir. Türkiye’de diş ünitlerinin üretimiyle ilgili çok firma olmasa da S-Prosis markasıyla belli bir isim ve marka olarak yerimizi aldık. Diş hekimlerinin öncelikleri dikkate alındığında belli kriterlerde istenilen özellikleri bulunmaktadır. Bunlar fiyat, teknik servis, yedek parça, ürün performansıdır. Bu kriterler baz alındığında Uzakdoğu ürünlerine göre tercih edilme sebebimizi artırtığı gibi  yeniliklerimiz bizi ön plana çıkartmaktadır.

            Mesela Çocuklar için hazırlanmış Çocuk Diş Ünitimiz Türk ve Dünya diş hekimliği için yeni bir sayfa açmıştır. Endüstriyel ürün tasarımı olarak marka ve patenti alınan bu ürünün Kosgeb, Türk marka ve patent enstitüsünden Marka ve tescil belgesi tarafımıza aittir. Ayrıca  T.C. Sağlık Bakanlığına bağlı kurumlar ile Türkiye ve Dünya Üniversiteleri Diş hekimliği Fakültelerinin de takdirlerini topladık. Periodontoloji kliniklerinde son üç  senedir çocuklar için klinikler hazırlanmakta ve oyun odası haline getirilen bu kliniklerde çocukların dişçi fobisinden kurtarılması amaçlanmaktadır. Çocuklar bir oyun içinde tedavi edilerek bu fobiden kurtularak sağlıklı bir şekilde tedavisine devam edilmekte ve aklında güzel kalıcı bir izlenim yaratılmaktadır. Ürün sayfasında görüldüğü üzerine Çocuk diş üniti istenilen renklerde yapılmakta olup bu ürünle ilgili olarak yeni arge çalışmaları devam etmekte ve geliştirilmektedir. Periodontoloji Kliniklerinde, yenilikçi vizyon sahibi yönetici ve hekimlerin yapmak istediği projelerle ilgili teknik destek vermekteyiz.

Yukarı